Palma travel

Základní údaje o Srí Lance

Srí Lanka, jinak Cejlon, je ostrovním státem. Srí Lanka v češtině znamená Zářivá země, slunečných dnů je zde totiž opravdu hodně. Nachází se v jihovýchodní Asii, blízko Indie a Malediv. Srí Lanku a Indii odděluje úžina Palk, s řetězem korálových útesů, kterým se říká Adamův most.
Hlavním městem Srí Lanky je Kotte, ale většina institucí a společenského dění je soustředěna v Colombu.
Na Srí Lance si na své přijde opravdu každý. Můžete si užívat zdejších krásných pláží a čistého moře, poznávat prastarou buddhistickou kulturu a její nespočetné chrámy rozseté po celé zemi, vyrazit na safari nebo na projížďku na slonech, navštívit donekonečna se táhnoucí čajové plantáže nebo se nechat hýčkat ayurvedskou masáží.

Hned po příletu na Vás dýchne typická místní atmosféra, vlastně ani nevíte proč, ale připadáte si jako na jiné planetě. Chvilku trvá, než si zvyknete, že nejběžnějším stromem je tady vysoká kokosová palma, ze které domorodci vyrábějí snad všechno- od jídla a pití z kokosu, jeho šťávy a dřeně přes nástroje a lodě ze dřeva až po střechy z listí. Velkým šokem je také místní doprava- nejběžnějším vozítkem překvapivě není Škoda Fabia, ale tříkolová věc zvaná Tuk Tuk, dala by se připodobnit k motorce se dvěma koly vzadu se střechou bez dveří.

Už po cestě do hotelu budete mít možnost obdivovat osobitý ráz místní krajiny. Pralesy, vodopády, čajové plantáže, všudypřítomné opičky, psi a krávy volně se procházející po silnici… Zkrátka přijeďte a uvidíte sami.

Srí Lanka ve faktech:
Hlavní město: Kotte
Státní zřízení: republika
Hlava státu: prezident
Měna: Rupie ( LKR )
Rozloha: 65610 km2
Nejvyšší bod: Pidurutalagala (2 524 m n. m.)
Časové pásmo: GMT + 5:30
Počet obyvatel: 20 242 000
Úřední jazyk: Sinhálština
Náboženství: Buddhismus 70%, Hinduismus 15%, Křesťanství 8%, Islám 7%
Telefonní předvolba: +94