Klasický okruh Srí Lankou a pobyt u moře 3 * ***

1.Den: Sraz cca 2 hodiny před plánovaným odletem na letišti, odbavení, let na trase na Srí Lanku.

2.den: Po příjezdu Vás bude čekat delegát na letišti.

Odpoledne prohlídka města Colombo. Památky tohoto malebného města jsou tak rozmanité jako jeho lidé. Architektura je směs moderna, její koloniální minulosti a multi-církevní památek. Uvidíte high-tech budovy, staré holandské kostely, hotely postavené během Britské Raj, buddhistických chrámů s tradičním nástěnnou umění a sochy, ozdobený hinduistických chrámů a mešit. Poté budete cestovat přes Fort - obchodní oblasti, hlučného chaosu z rušného tržiště oblasti Pettah do elitní rezidenční čtvrti města Cinnamon Gardens, můžete si také všimnout rozmanitosti lidí v komunitě, rasy a náboženského přesvědčení.

Večeře a přenocování v hotelu.

3. den: Po snídani cesta do Dambully.

Po cestě navštivíte Zlatý jeskynní chrám v Dambulla, který byl postaven králem Walagambahu v 1. století před naším letopočtem a je světovým dědictvím UNESCO. Je to nejpůsobivější jeskynní chrám na Srí Lance. Komplex pěti jeskyní s více než 2000 čtverečních metrů malovaných stěn a stropů je největší plocha obrazů nalezených na světě. Obsahuje více než 150 snímků Buddha, z nichž největší je kolosální postava Buddhy vytesané ve skále 14 metrů.

4.Den: Hosté odjedou brzy ráno po snídani do Hiriwaduna na výlet do této architektonicky zvláštní obce. Výlet začíná scénickou procházkou podél hráze Wewa (umělá nádrž). Úžasný BirdLife ( ptačí svět), motýli a možné pozorování krokodýlů jen přidá do kouzla treku. Můžete pozorovat vesničany, jak jdou o jejich časných ranních hodinách na ryby nebo prát prádlo na okraji jezera.

Volitelné - Odpoledne se můžete projet na slonovi po džungli Habarana, kde je les proložený vesnicemi a jezery.

V odpoledních hodinách komentovaná prohlídka Polonnaruwa - středověké království od 11. do 13. století. Etnickou harmonii převládaly mezi Sinhálci a Tamilové během tohoto období. Buddhistické a hinduistické chrámy se nachází ve stejném komplexu a mnoho dalších ruin symbolizuje tuto skutečnost. Paláce, obrovské žulové sochy a masivní tanky a komplexní zavlažovací systémy postavené od velkých vládců vyjadřuje rozsah vývoje, které existovaly v tomto období středu historie.

Večeře a přenocování v hotelu.

5. Den: Brzo ráno stoupání na skalní pevnost z 5. století Sigiriya, která je světové dědictví, postavenou králem Kashyapa (477-495 nl). "Lion Rock" je citadela neobvyklé krásy stoupající 200 metrů od džungle. Skála byla nejvnitřnější pevnost 70 hektarů opevněného města. Vodní příkop, val, a rozsáhlé zahrady včetně renomovaných vodní zahrady obklopené úpatím skály. Navštivte světoznámé fresky z "nebeských panen" Sigiriya, které jsou v chráněné kapse skály pod točitým schodištěm. Tyto fresky jsou vymalovány v zemitých pigmentech na omítku.

Pokračujte do Kandy na návštěvě Batik Factory. Pouč te se v různých druhů koření používaných v srílanských kuchyních, jak se slavné koření Srí Lanky pěstuje a zpracovává.

Poté navštívíte Spice Garden v Matale.

Ve večerních hodinách buďte svědky typického kulturního vystoupení Kandyan.

Večeře a přenocování v hotelu.

6.Den: Po snídani návštěva posvátného chrámu Tooth a typické kulturní vystoupení Kandyan. Slavný Dalada Maligawa nebo chrám Tooth v Kandy je nejvíce uctívané místo pro buddhisty po celém světě. Postaven v 16. Století, několik budov bylo přidáno do chrámového komplexu postupnými vládci, nejnovější byl přidán Golden Canopy do vnitřní svatyně, kde je Tooth Relic umístěn.

Potom navštivte Gem muzeum a tradiční obchod tkanin.

Odpoledne navštívíte Peradeniya botanické zahrady, známé jako nejkrásnější zahrady v jižní Asii a je krásné místo, kde lze strávit pár hodin. Tyto nádherné zahrady byly poprvé vysazeny a konstruovaný pro krále Kirthi Sri Rajasingha (1747 - 1780) a pokrývají asi 60 ha (150 akrů) stromů, trávníky a kvetoucí keře, včetně 20-ha (50 akrů) arboretum s více než 10.000 stromů , Pod britskou nadvládou, Royal Park se stal botanickou zahradu v roce 1821 a je největší ze Srí Lanky tří hlavních botanických zahrad. Zde exotické plodiny, jako je káva, čaj, muškátový oříšek, kaučuku a cinchona (chininu) - to vše se později stalo důležité pro hospodářství Srí Lanky.

Večeře a přenocování v hotelu.

7.Den: Po snídani pokračování po vrchovině.

Volitelné - vlakem z Peradeniya Station Nanu Oya Station - kromě úchvatné scenérie je to opravdu nezapomenutelný zážitek.

Změna teploty Vás jistě překvapí. Cesta k Hill, země hadů přes čajové plantáže. Pokud jste v náladě, můžete se podílet se na škubání čaje nebo si jen vychutnat krásné památky.

Večeře a přenocování v hotelu.

8.den: Volitelné: NP Horton Plains.

Šířka přes 3160 hektarů a tyto tiché a tajemné roviny a na jihu kopce jsou rájem pro výlety. Toto velkolepé místo se nazývá "Konec světa". Žijí zde leopardi, stáda Sambar a opice, různé druhy ptáků.

Poté navštivte čajové plantáže a Tea Factory. Zjistěte, jak se zpracovávají čajové lístky a nezapomeňte si koupit několik čerstvě připravených čajů na cestě ven.

Pokračujte do Colomba, po cestě Ramboda Falls ( vodopády).

9.-10. den: relax u moře a večer odjezd na letiště.

11. Den: Přílet do Prahy.

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Poptat hotel

Vaše požadavky
Jména a data narození cestujících; Vaše dotazy nebo požadavky
Kontakt

Palma Travel
T. G. Masaryka 1109
738 01 Frýdek - Místek

+420 774 550 840
info@palma-travel.cz

Všechny kontakty

Menu