Okruh Srí Lankou s pobytem na Maledivách ****

1. den: odlet z Prahy leteckou společností Emirates přes Dubaj do Colomba na Srí Lance.

2. den: v ranních hodinách přílet do Colomba, přivítání na letišti, přesun do Habarany, odpoledne Jeep Safari, odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

3. den: snídaně, návštěva královského města Polonnaruwy, historicky druhého hlavního města, kterého slávu ve 12. století pozdvihl král Parakramabahu I. Postavil velké budovy, naplánoval nádherné parky a své dílo korunoval výstavbou přehrady tak velké, že dostala název Parakamovo moře. Archeologickému komplexu dominuje kamenný chrám se čtyřmi sochami Buddhy vytesaného z jednoho kusu kamene. Odpoledne možnost jízdy na slonech, návrat na ubytování, večeře, nocleh.

4. den: snídaně, návštěva skalní pevnosti Sigiriya, kterou postavil na vrcholku 200 m vysoké skály (377 m. n. m.) král Kasyapa v 5. století. Pevnost patří mezi největší zajímavosti na Srí Lance a je pokládána za osmý div světa. Na této pevnosti se odehrál příběh zrady a boje o moc, který můžete číst ze zbytku královského paláce a fresek dívčích postav, které patří mezi nejstarší nástěnné malby ostrova. A jak praví jedno z graffitů na skále ze 7. století: Vábí mne dámy, které nosí na prsou zlaté řetězy. Když jsem ty dámy v plném lesku spatřil, ani nebe se mi nezdálo být dost dobré. Následuje přesun do Dambully, návštěva jeskynních chrámů, návštěva zahrady koření, poté odjezd do Kandy, ubytování, večeře, nocleh.

5. den: snídaně, výlet k čajovým plantážím, návštěva továrny, ochutnávka čaje. Dále do města přezdívaného Malá Anglie, Nuvara Eliya, s typickými staroanglickými koloniálními budovami ve stylu britské vesnice na břehu jezera Gregory v blízkosti centrálního parku a golfového hřiště (říká se, že je jedno z nejlepších v Asii). Návrat do Kandy a den ukončíme na břehu Mahaweli Gangy, nejdelší řeky Srí Lanky. Návštěva Královské botanické zahrady Peradeniya, která byla založena ve 13. století, návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6. den: snídaně, návštěva Kandy & posledního sinhálského hlavního města, nad kterým ční obrovská socha Buddhy. Město na vysočině, obklopené svěží horskou zelení. V posvátném chrámu Budhova zubu se ukrývá jeden ze čtyř zubů, které se našly po spálení ostatků Buddhy. Posvátné místo láká tisíce návštěvníků svou magickou atmosférou buddhistických symbolů a procesí, během kterých město voní santálovým dřevem, zdobí ho lotosové květy a zní rituální bubny. Večer návštěva kulturní show, Kandyjské tance. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

7. den: snídaně, odjezd do sloního útulku Pinnawala, transfer na letiště v Colombu, v podvečerních hodinách odlet leteckou společností Emirates do Malé na Maledivách, transfer lodí na Resort Paradise Island, večeře, nocleh.

8. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh. V rámci pobytu na Maledivách si můžete zakoupit výlety ze široké nabídky.

9. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

10. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

11. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

12. den: snídaně, volný den v resortu, uvolnění pokojů do 12.00 hodin, odpoledne volno, v podvečer přesun lodí do Malé a odlet ve večerních hodinách z Malé přes Dubaj s delším čekáním na přípoj do Prahy, který můžete na dubajském letišti využít k návštěvě množství Free shopů.

13. den: přílet do Prahy.

  • cena již od 59 990 Kč
  • v nabídce 1 termín
Přehled termínů

Rychlý kontakt

Mapa hotelu

Zobrazit mapu

Přehled termínů

Okruh Srí Lankou s pobytem na Maledivách **** 19.10. - 31.10.2021
13 dní, 10 nocí
letecky (Praha)
polopenze
59 990 Kč
59 990 Kč

Palma Travel
T. G. Masaryka 1109
738 01 Frýdek - Místek

+420 774 550 840
info@palma-travel.cz

Všechny kontakty

Menu