Srí Lanky s prodlouženým pobyt u moře ***

1. DEN: ODLET Z PRAHY NEBO VÍDNĚ

Odlet z Prahy nebo Vídně na Srí Lanku

2. DEN: COLOMBO

V ranních hodinách přílet do Colomba, transfer do hotelu v Colombu. Odpočinek. Do ruchu hlavního města se dostaneme před západem slunce, ve spleti ulic se projedeme koloniální, ale taky současnou historií kosmopolitního velkoměsta.

3. DEN: COLOMBO & PINNAWALA & KANDY

V ranních hodinách se vydáme do Kandy, zastavíme se v sloním sirotčinci Pinnawala a náš okruh začneme návštěvou posledního sinhálského hlavního města Kandy, nad kterým ční obrovská socha Buddhy. Město na vysočině, obklopené svěží horskou zelení, v posvátném chrámu Budhova zubu ukrývá jeden ze čtyř zubů, které se našly po spálení ostatků Buddhy. Posvátné místo láká tisíce návštěvníků svou magickou atmosferou buddhistických symbolů a procesí, během kterých město voní sandálovým dřevem, zdobí ho lotosové květy a zní rituální bubny. Den ukončíme tanečním vystoupením kandyjských tanečníků. Ubytováni v Kandy.

4. DEN: KANDY & RAMBODA & ČAJOVÉ PLANÁŽE & KANDY

Den začneme na břehu Mahaweli Gangy, nejdelší řeky Srí Lanky, v Královské botanické zahradě Peradeniya, která byla založená ve 13. století. A pak se z Kandy se vydáme na vysočinu, do krajiny divokých lesů, zvířat a čajových plantáži. Zastavíme se při úpatí vodopádu Ramboda, dáme si šálek kávy, kterou porovnáme s čajem z továrny Mackwood, která je dodavatelem čaje pro anglickou královnu Alžbětu I. Tajemství čajových lístku nás dostane až do nadmořské výšky přes 2000 m. Ubytováni v Kandy.

5. DEN: KANDY & SIGIRIA & DAMBULLA & MATALA - KANDY

Ráno odjezd do Sigiriye. Skalní pevnost Sigirya postavil na vrcholku 200 m vysoké skály (377m n.m.) král Kasyapa v 5.století. Pevnost patří mezi největší zajímavosti na Srí Lance a je pokládana za osmý div světa. Na této pevnosti, se odehrál příběh zrady a boje o moc, který můžete číst na zbytcích královského paláce a fresek dívčích postav, které patří mezi nejstarší nástěnné malby ostrova. A jak praví jedno z grafity na skále ze 7.století: &Vábí mne dámy, které nosí na prsou zlaté řetězy. Když jsem ty dámy v plném lesku spatřil, ani nebe se mi nezdálo být dost dobré.& Naši další zastávkou bude Dambulla, komplex jeskynních chrámu, kterých historie sahá až do 1.století př.n.l. V jeskyních je kolem 150 zpodobnění Buddhu. Cestu do Kandy, okoření návštěva dědiny Matala plné záhrad s kořením a místním ovocem a ve zdejší manufaktuře se podíváme na výrobu masek a voskové batiky. Ubytováni v Kandy.

6. DEN: DLE POŽADAVEK: KANDY & JIHOVÝCHODNÍ POBŘEŽÍ

Pokračování pobytu na Srí Lance. V ranních hodinách odjezd na jihovýchodní pobřeží. Pobyt je možné zpestřit fakulativními výlety & Řiční safari, návšteva Galle.

7. - 10. DEN: POBYT U MOŘE

Pobyt u moře ve vybraném hotelu, koupání, volný program (cena se upřesní dle vybraného hotelu pro pobyt na Srí Lance !!!, základní cena zájezdu je při ubytování v hotelích Tangerine, Ocean View resort)

11. DEN: TRANSFER NA LETIŠTĚ

V ranních hodinách transfer na letiště let do Prahy nebo Vídně

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Poptat hotel

Vaše požadavky
Jména a data narození cestujících; Vaše dotazy nebo požadavky
Kontakt

Palma Travel
T. G. Masaryka 1109
738 01 Frýdek - Místek

+420 774 550 840
info@palma-travel.cz

Všechny kontakty

Menu