Přehled oblastí na Srí Lance

Ahungalla

Ahungalla je malá rybářská vesnička nacházející se 75 km jižně od Colomba. Nachází se zde pěkná pláž se zlatavým pískem. Při návštěvě Ahungally se vám určitě dobře podaří nakoupit místní suvenýry a poznáte život chudších Srí Lančanů.
Pokud byste se chtěli podívat ještě o kousek dál, v místní oblasti je toho k vidění spousta, zejména pokud jste milovníkem přírody. Můžete se dozvědět, co dělá líheň želv Kosgoda, aby pomohla zachránit místní želvy, nebo se vydat na výlet po řece na Madu Ganga za mangrovovými lesy a rybáři krevet. Případně se můžete vydat k moři a pozorovat velryby.

 

Bentota

Bentota je pobřežní město na Srí Lance, které se nachází v okrese Galle jižní provincie. Je to přibližně 65 kilometrů jižně od Colomba a 56 kilometrů severně od Galle. Bentota se nachází na jižním břehu ústí řeky Bentota, ve výšce 3 metry nad hladinou moře. Bentota má dlouhou, širokou písečnou pláž.  Nejlepším v obdobím pro návštěvu  je během  říjnových až dubnových prázdnin, s bezpečným koupáním. Červené varovné vlajky jsou také,  i když jsou proudy příliš silné. K dispozici je několik pěkných plážových hotelů, které mají bazény, stejně jako penziony, které vyhovují všem náročným i nenáročným klientům. Všechny služby, které návštěvník vyžaduje (banky, pošta, turistické obchody, restaurace, nádraží), jsou k dispozici a oblast má atmosféru úctyhodnosti. Hosté mají večerní zábavu v plážových hotelech a je zde spousta k vidění  např. při plavbě po řece Bentota nebo návštěva dvou soukromých zahrad Brief a Lunuganga. Bentota se také pyšní pověstí hlavního města vodních sportů na Srí Lance.

 

Beruwela

Beruwella se nachází 58 km jižně od Colomba a 90 km od mezinárodního letiště, je zde postaveno několik pěkných plážových hotelů.  V Beruwelle najdete nejstarší mešitu na Srí Lance Kechimalai, v období Ramadánu jsou zde i menší slavnosti.  Beruwela se nachází na západním pobřeží Srí Lanky, které je slunečné a nachází se zde  zlaté písečné duny Beruwala. Nádherná scenérie hladce splývá se vzrušením z dobrodružství. Nákupní možností se nachází  v blízkosti. Romantická procházka v Brief Gardens je přesně to, co potřebujete k relaxaci a odpočinku. Vzhledem k tomu, že se nachází v blízkosti Colomba, je Beruwela ideálním výchozím bodem na výlety.

 

Colombo

Colombo je hlavní město Srí Lanky. Srí Lanka je ostrovní země ležící jihovýchodně od Indie. Srí Lanka je země plná historie, ve vnitrozemí naleznete nádherné kláštery a přírodu, těží se zda taktéž drahé kameny v říčních naplaveninách, byly zde nalezeny nejpěknější rubíny na světě. Na Srí Lance se pěstují se zde nejlepší čaje na světě, na pobřeží naleznete pěkné pláže, hotely Vám nabídnou, kvalitní servis, ayurvedské masáže. Do Srí Lanky není povinné očkování, doporučujeme Však alespoň očkování proti žloutence.

 

Dickwela

Rybářská vesnička na jihovýchodním pobřeží, vzdálená cca 5 hod. z letiště v Colombu a 1 hod. od Galle, má skvělé klimatické podmínky po celý rok a patří díky pláži a klidu k nejromantičtějším místům na ostrově. V okolí se nachází několik národních parků či posvátný chrám v Kataragamě. Doporučujeme návštěvu blízkých pláži např. Tallala Beach, která se nachází cca 20. minut jízdy od Dickwely. Tuto pláž budete mít jen pro sebe, vlny jsou divoké, ale s poměrně čistou vodou. Opatrnost je určitě na místě při plavání, v období, kdy jsou silné spodní proudy.  Dickwela beach má dlouhou rozlehlou pláž. Na západě se nachází  Hotel Dickwela Resort. Ve východní části této pláže se nachází několik malých barů s plážovým posezením a houpačkami. Tangalle Beach, se nachází  asi 30 minut jízdy na východ od Dickwella. Tato dlouhá, rozlehlá pláž se nachází v blízkosti většího města Tangalle. Najdete tu desítky pěkných plážových barů, klidné moře a dostatek plážových lehátek.

 

Galle

Galle je čtvrté největší město na Srí Lance po hlavním městě Colombo , Kandy a Jaffna . V Galle můžete navštívit Galle Fort, což je pevnost, dále národní námořnické muzeum, Katedrálu sv. Marie a mezinárodní stadion. Galle  bylo původně holandské koloniální město, které je považování za  nejkrásnější z celé Srí Lanky.  Toto historické město je památkou světového dědictví Unesco. Galle je pobřežní město a nachází se 130 km jižně od Colomba.

 

Hikkaduwa

Hikkaduwa je malé město, které leží na jižním pobřeží Srí Lanky, cca 17 km severozápadně od Galle a 98 km jižně od města Colomba. Za navštívení stojí pláž Hikkaduwa, která je považována za druhé nejlepší místo pro surfování. Hikkaduwa se pozvolna začala  proměňovat jako plážové rekreační středisko  již v  70. letech, kdy mladí cestovatelé navštěvující Srí Lanku za odpočinkem a relaxací po cestě Indií objevili příbojové a plážové zátoky této rybářské vesnice. Zůstali v místních domech a postupně byly otevřeny penziony, aby vyhověly tomuto neplánovanému přílivu návštěvníků, kteří nechtěli zůstat ve formálním turistickém prostředí.

Induruwa

Malé středisko Induruwa ležící mezi Bentotou a Kosgodou najdete na jihozápadě ostrova Srí Lanka. Letovisko Induruwa , které najdete 110 km jižně od Colomba se táhne podél krásného mořského pobřeží. Do města Beruwala je to pouhých 15 km. Dlouhé písečné pláže zlatavé barvy lemují malebné pobřeží. Pobřežní útes na krásné pláži Induruwa z ní dělá bezpečnou plaveckou oblast.  Blízkost Induruwy k hlavním turistickým letoviskům na sever od pobřeží a na jih od pobřeží také přispěla k její popularitě.  Výlety z Induruwy: Kosgoda Turtle Beach (tzv. želví pláž)  and Turtle Conservation Project ( základna pro záchranu želv) . Řeka Madu Ganga člunem na  safari po řece.

 

Kalutara

Kalutara se nachází v západní provincii na Srí Lance. Nachází se 40 km od hlavního města Colombo. Na Kalutaře můžete navštívit Kaultara Bodhiya (jedno z nejznámějších buddhistických míst na Srí Lance), hrad Richmond, pláž Calido anebo Buddhistický chrám Asokaramaya. Město, které se nachází na pobřeží u ústí řeky Kalu, je rybářským a obchodním centrem. Místní vyrábí provazy, koše a další výrobky z vláken kokosové palmy. Portugalská pevnost v Kalutaře se vzdala Holanďanům v roce 1655 bez jediného výstřelu; později byla rozšířena dobyvatelskými Holanďany. Kromě vlákenných řemesel se v této oblasti vyrábí arrack (alkoholický nápoj destilovaný ze sladové rýžové kaše a melasy) a mangostan, červenohnědé ovoce, které je ceněno pro svou šťavnatou, jemnou strukturu a lehce svěží chuť.

 

Koggala

Koggala je malé pobřežní město, které se nachází na okraji laguny na jižním pobřeží Srí Lanky. V Koggale stojí za shlédnutí pláž Koggala, jezero Koggala, Muzeum folklórního umění a líheň želv. Když budete mít štěstí můžete zahlédnout na pláži velkou želvu. Koggala patří ke klidnějšímu letovisku, nachází cca 12 km od historického města Galle. Koggala  nabízí krásné dlouhé pláže, které nabízejí klid a odpočinek. Pláž je lemovaná palmami a patří k nejúžasnějším na Srí Lance. Místo je vhodné jako výchozí bod na výlety např. na pláže v oblasti Unawatuma, které jsou nejkrásnější, ale celkem plné.  Celkem snadno se dostanete na čajové plantáže, národní park  Yala. Rabařit se jezdí na moře a na jezero  Koggala Lake, kde se výborně loví ryby hlavně z katamaránu. Určitě za návštěvu stojí také Galle, které patří k nejkrásnějším na Srí Lance, případně také doporučujeme návštěvu sloního sirotčince.

 

Marawilla

Marawila je město ležící v okrese Puttalam, v severozápadní provincii na Srí Lance. Marawila leží u hlavní silnice, která spojuje město  Negombo s městem Chilaw.Marawila je rybářská vesnice ležící 67km severně od Colomba, Jemná písečná a široká pláž spojená s hustou džunglí, která přitahuje mnoho vzácných druhů migrujících ptáků, učinila z Marawily turistickou atrakci. Marawila je  skromná tybářská osada na Srí lance. Můžete zde vidět rybáře, jak opravují své rybářské sítě, dřevěné čluny, aby mohli v noci lovit ryby pod hvězdami.   Několik velkých kostelů podél silnice z Negomba do Marawily a v okolí Marawily s katolickou komunitou svědčí o portugalském dědictví této oblasti.

 

Negombo

Negombo: bývalá rybářská vesnička nacházející se severně od Colomba i mezinárodního letiště. Negombo bylo založeno roku 1640 Holanďany, poté přešlo pod portugalskou nadvládu. Roku 1796 přešlo pod britskou nadvládu. Dodnes tu najdete domy, které nesou prvky holandské a britské architektury. Negombo má velkou výhodu v transferech z letiště, je vzdálenou pouze 7 km. Doporučujeme večerní procházku po malých rybářských vesničkách na okraji Negomba. Můžete také požádat svůj hotel, aby Vám zajistil nezapomenutelný rybářský výlet na laguně.   Když Evropané začali kolonizovat Srí Lanku, vybudovali také kanály pro rychlý přesun zboží z jednoho obchodního místa na druhé. I když zboží již není přepravováno přes tyto kanály, jsou otevřeny pro rychlou projížďku lodí, která je docela zábavná a vzrušující! Pokud máte pár hodin času, můžete se vydat i na prohlídku města. Zkušený průvodce vás vezme na prohlídku města Negombo, ul. Marys Church, Rybářská zátoku, do Chrámu Angurukaramulla. Tato prohlídka může trvat asi 6 hodin, ale stojí za si ji nenechat ujít. V Negombu je krásná pláž se zlatým pískem, pláž nabízí velké množství vodních sportů, v okolí pláže najdete řadu restaurací, kde se můžete občerstvit.  Počkejte si do soumraku, kdy uvidíte nádherný výhled na západ slunce.

 

Trincomalee a Passikudah

Trincomalee je administrativní ústředí okresu Trincomalee a hlavní středisko přístavního města východní provincie na Srí Lance. Nachází se na východním pobřeží ostrova s výhledem na přístav Trincomalee, 113 kilometrů jižně od Jaffny a 69 kilometrů severně od Batticaloa, Trincomalee je jedním z hlavních středisek kultury Srí Lanky tamilské kultury na ostrově již více než dvě tisíciletí. Oblast kolem Trincomalee je známá jako jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování modrých velryb. Kromě toho zde najdete také spoustu delfínů a někdy i vorvaně. Nejlepší způsob, jak vidět zvířata, je udělat výlet lodí (od Rs12500 / 62.50 Euro pro dvě osoby). Poraďte se se svým hotelem nebo v některém z plážových barů v Nilaveli o časech odjezdu. Oblíbenou aktivitou je šnorchlovací výlet na nedaleký Pigeon Island. Tady uvidíte nádherné korály. Bohužel, tento korál je už velmi poškozen loděmi a šnorchlujícími.

 

Wadduwa

Wadduwa je město ležící na západním pobřeží Srí Lanky, zhruba 33 km jižně od Colomba. Toto město je známe svými kokosovými palmami, ze kterých se vyrábí palmový ocet a víno a také z kokosových vláken vyrábí koberce. Wadduwa se řadí k prázdninovým letoviskům s bezpečnějšími plaveckými podmínkami. Wadduwa také nabízí luxusní hotely, které jsou známé  pro profesionální Ayurveda Spa. Součástí návštěvy krásné destinace Wadduwa je stojí jistě za zmínku také prohlídka  místních atrakcí. Mezi hlavní atrakce v oblasti patří silniční obchody, které prodávají tradiční  suvenýry a restaurace s výbornými místními pokrmy.

Cestovní kancelář
Palma Travel Touroperator a.s.
IČO: 24830968, DIČ: CZ24830968

+420 774 550 941
info@palma-travel.cz

Všechny kontakty

Menu